Індивідуальний тепловий пункт - ІТП

Щоб транспортувати енергію від котельні або міської теплової мережі до внутрішньобудинкових систем, застосовується спеціальна технологічна споруда – індивідуальний тепловий пункт (ІТП).

arrow

Індивідуальний тепловий пункт-це необхідність

На сьогодні в нашій країні централізована система теплопостачання поки ще залишалася домінуючою. Така система передбачає облаштування теплового пункту в будь-якому будинку. Його завданням є прийом і розподіл тепла. Найчастіше пристрій розташовується у відповідному приміщенні будинку – підвальному або технічному. Це пов ‘язано насамперед з можливістю винести джерело виробництва тепла, а відповідно і шкідливих викидів, за межі житлових зон, а також знизити навантаження на міські газові мережі.

Таким чином, основною відмінністю індивідуального теплового пункту (ІТП) в будинку від автономної котельні, є те, що джерело тепла і його споживачі рознесені територіально і з ‘єднані за допомогою теплової мережі. Цим і пояснюються конструктивні відмінності ІТП від котельні. Оскільки джерело тепла віддалене і працює на цілу групу споживачів, які мають різні теплові характеристики, температура і тиск теплоносія на ньому підвищені. Інакше забезпечити теплом всіх абонентів не вийде. Таким чином, кожен індивідуальний тепловий пункт в будівлі обов’язково має обладнання, яке підтримує певну температуру подачі теплоносія споживачеві, а також певну температуру і тиск у зворотній магістралі. Якщо цього не дотримуватися, переважна частина теплоносія піде через найближчих споживачів, а більш віддаленим нічого не дістанеться.

На відміну від сучасних ІТП житлових будинків, індивідуальні теплові пункти, які були побудовані ще в минулому столітті, не надають можливості в автоматичному режимі регулювати параметри системи. Через це відбувається перевитрата тепла, за який платять споживачі. Ситуація, коли в квартирі або спекотно, або холодно – залишається.

Сучасний індивідуальний тепловий пункт дозволяє подавати тепло в потрібній кількості, враховуючи погодні умови.

З чого складається і як підключається тепловий вузол (ІТП)

ІТП складається з 2-х основних частин: вузол введення тепла і вузол (блок) його розподілу.

На вузлі введення тепла встановлюється вузол обліку тепла (тепловий лічильник), регулятор перепаду тиску між подавальною і зворотною магістралями, а також регулятор температури зворотної магістралі. Останнє необхідно для того, щоб не допустити зайвий проток теплоносія через споживачів, розташованих ближче до джерела тепла.

Індивідуальний тепловий вузол споживання тепла забезпечує подачу теплоносія в системи теплопостачання споживача з розрахунковою витратою, температурою і тиском.

Розглядаючи індивідуальні теплові пункти будинків, слід врахувати, що існує 2 схеми підключення споживачів: залежна і незалежна.

  1. Залежна – коли теплоносій з теплової мережі безпосередньо потрапляє в систему опалення споживача. Виняток становить приготування гарячої води, яке виробляють у теплообмінниках (хоча в деяких містах колишнього СРСР застосовували схеми, де гарячу воду споживачеві постачали безпосередньо з теплової мережі).
  2. Незалежна – коли системи споживання тепла відокремлені від теплової мережі теплообмінниками. Найпоширеніші види теплообмінників: кожухотрубні і пластинчасті. Зараз у переважній більшості випадків використовуються пластинчасті теплообмінники, зважаючи на їх набагато вищу теплопередавальну здатність: пластинчастий теплообмінник однакової потужності за розмірами у багато разів менше кожухотрубного.

Незалежна схема застосовується через те, що вода в теплових мережах, незважаючи на те, що і є хімічно підготовленою (при нагріванні не утворюється накип), містить велику кількість механічних домішок: іржі, мулу тощо, які потрапляють у системи теплопостачання споживачів, де осідають внаслідок меншої швидкості теплоносія порівняно з тепловою мережею, і таким чином відбувається їх забруднення. При незалежній схемі таке явище виключено.

Така забрудненість теплоносія додає додаткове навантаження на регулюючі клапани вузла введення. Таким чином, дане обладнання має бути особливо якісним.

Модульні рішення

На даний момент вузли відпуску тепла в системи теплопостачання споживача виконуються в основному у вигляді окремих модулів. У кожен модуль входять пластинчасті теплообмінники, циркуляційні насоси, запірна і регулююча арматура, а також свій електрощит і вузол автоматики. Все це монтується на одній загальній рамі. Модулі виготовляються в заводських умовах і монтуються в готовому вигляді. У зв ‘язку з тим, що в сучасних будівлях кількість систем теплопостачання може бути досить великою, наприклад: система опалення, вентиляції, фанкойлів, приготування гарячої води, причому якщо будівля висока ця кількість множиться на 2 або навіть на 3, відповідно, і кількість модулів може бути великою.

 

У зв ‘язку з тим, що температура і тиск теплоносія у вторинному контурі (після теплообмінників), значно відрізняються від первинних, до регулюючої арматури і автоматики пред’ являються особливі вимоги.

Виготовлення за місцем

Альтернативою модульним ІТП є ІТП, які повністю виготовляють за місцем. На відміну від модульних, виготовлені за місцем функціонально більш різноманітні. Наприклад, у них можна застосовувати для гарячого водопостачання в накопичувальні ємності.

Який вид ІТП застосувати, визначається індивідуально для кожного замовника і залежить від цілого ряду факторів.

Компанія «Унітех Бау» пропонує послуги зі створення ІТП у Києві. Ми виготовляємо ІТП як «модульного», так і «наборного» типу, будь-якої потужності (максимально реалізований проект потужністю 15,9 мВт), гнучкість у виборі обладнання, бюджетного та комфортного рівня (хоча ще раз нагадуємо, що у зв ‘язку зі специфікою роботи ІТП бажано встановлювати якісне обладнання), і повний комплекс робіт «під ключ».

Для повноцінного функціонування входять до комплектації індивідуального теплового пункту систем передбачені:

  • насосне обладнання;
  • пристрої для здійснення контролю роботи установки;
  • блок управління з системою сигналізації;
  • датчики температури;
  • клапани регулювання тиску і багато іншого.

 

Сучасний індивідуальний тепловий пункт не тільки надійний і довговічний, але й економічний, оскільки на більшість ІТП вартість можна охарактеризувати як «порівняно невисоку».

 

При цьому те, скільки коштує ІТП, залежить від характеристик обладнання, потужності комплектуючих і цілої низки інших параметрів. Наприклад, загальної площі опалювальної будівлі, кількості та особливостей споживачів.

 

Сучасний ІТП оснащений додатковими автоматичними пристроями. Але при цьому підсумкова економія є відчутною.

Навіщо оснащувати пункт: ІТП і завдання автоматики

Як правило, на індивідуальний тепловий пункт ціна встановлюється залежно від переліку дій, які виконують автоматичні пристрої в обладнанні.

Передбачаються такі процеси:

  • встановлення певних робочих параметрів з огляду на вказані параметри;
  • зміна позицій клапанів;
  • включення або вимикання резервного насосного обладнання, якщо це необхідно;
  • поліпшення циркуляції теплоносія, який індивідуальний ТП використовує під час роботи;
  • захист насосів від надлишку вологи або надмірної сухості, які можуть швидко і безповоротно зіпсувати обладнання;
  • ведення обліку використовуваної теплової енергії.

Індивідуальний тепловий пункт: купити в «Унітех Бау»

Якщо вам знадобився ІТП, купити тепловий пункт можна в компанії «Унітех Бау». Зателефонуйте нашим менеджерам і залиште заявку, щоб інженери, які мають великий практичний досвід, розробили для вас продуктивний і надійний вузол ІТП. Ми виконуємо завдання незалежно від їх складності, а при необхідності можемо надати консультацію з будь-яких питань.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

    Дізнатися більше

    Залиште, будь ласка, контактну інформацію
    і ми зв'яжемося з вами найближчим часом





    Заполните короткую форму:





      Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: