Проектування систем згідно з ДБН газопостачання

Проектування мережі газопостачання та будівництво газопроводів є важливим етапом у створенні систем газопостачання.

arrow

Передує проектуванню – отримання технічних умов на газопостачання. Технічні умови – це документ, в якому вказується місце, де проектований газопровід врізається в існуючу міську систему, трасу проходження газопроводу, а також кількість газу, необхідну для даного конкретного об’єкта та правила безпеки систем газопостачання України

СНІП газопостачання об 'єктів (Україна)

Фотография проект

У процесі проектування газових систем визначається траса проходження газопроводу, як підземної частини, так і надземної по будівлі і всередині котельні, підбирається обладнання: вузол обліку газу, вузол редукування тиску газу, запірна арматура; розраховується потреба в матеріалах, а також виконується гідравлічний розрахунок.

Що повинен враховувати інженер проектувальник газопостачання по ДБН газопостачання будівель

Іноді, в окремих частинах міста, де мережі газопостачання сильно навантажені, на цьому етапі проектування необхідно додатково виконати перерахунок гідравліки всього району, для того щоб переконатися, що новий проектований об ‘єкт не погіршить подачу газу до вже існуючих об’ єктів.
Цю роботу виконує газопостачальна організація в конкретному місті або селі.

У деяких випадках, коли пропускної здатності вуличного газопроводу (газовий розподільчий пункт), до якого підключається об ‘єкт недостатньо, доводиться його міняти на інший, більшого діаметра, що відповідно тягне за собою додаткові вузли і магістралі для проектування і безумовно його подорожчання при будівництві проектування газопроводів.

Оскільки зараз більшість об ‘єктів підключаються до газопроводів т. зв. “середнього” (до 3-х атмосфер) тиску, а котли працюють переважно на т. зв. “низькому” тиску (до 0,05 атмосфери) газу, необхідно передбачати вузол зниження тиску, або по-простому газовий редуктор.

Тому проектування газопостачання складається з 3-х частин:

1. Система газопостачання середнього тиску.

2. Вузол обліку газу і вузол редукування тиску газу.

3. Система газопостачання низького тиску.

Газифікація промислового або комерційного об 'єкта

Система газопостачання середнього тиску складається з 2-х частин: підземної та наземної (зовнішні газопроводи), хоча в більшості випадків це один том проекту. Найбільш складним є проектування підземного газопроводу. Проходячи вулицею ми не бачимо скільки у нас під ногами прокладено комунікацій: теплові та кабельні мережі, водопровід, каналізація, телефон і т. п. І між усіма необхідно передбачити певні відстані, які визначаються Державними Нормами – це ДБН газопостачання. І зовсім непросто в існуючий “букет” комунікацій вписати газопровід. Доводиться проектований газопровід прокладати дуже глибоко, а проектування систем газопостачання часто супроводжує перекладка суміжних комунікацій.

ДБН газопостачання

Проектування газопостачання на кожній ділянці системи, чи то середнього або низького тиску, чи вузол обліку, виконується обов’язково у повній відповідності до діючих Норм та Правил, які називаються «ДБН газопостачання» – «Державні будівельні норми» (Україна).

Стадії проектування та СНІП газопостачання, Україна

Проектування систем газопостачання буває одностадійне і 2-х стадійне. При двостадійному проектуванні на першій стадії приймаються основні технічні рішення, а на другій проводиться повне і детальне опрацювання всіх вузлів і деталей. При одностадійному проектуванні детальне опрацювання проводиться відразу. У переважній більшості випадків системи проектуються в одну стадію.

Після виконання проектної документації її потрібно здати для проходження Державної експертизи, у відповідних організаціях, що мають ліцензію на проведення експертизи. Після проходження перевірки поданої проектної документації, організація, що проводила її видає перелік зауважень, які потрібно або аргументовано обґрунтувати, або усунути. Коли всі зауваження зняті, видається довідка про проходження експертизи та відповідності проекту газопостачання комерційного або промислового об ‘єкта – всім діючим Нормам і Правилам -це Державні Будівельні Норми України з газопостачання. Також проект необхідно зареєструвати в Газотехнічній інспекції. І після цього можна приступати до будівництва системи газопостачання.

Потребна газифікація житлового будинку чи житлового комплексу, торгових центрів, готелю чи складу?

Компанія «Унітех Бау» володіє великим досвідом у проектуванні систем газопостачання, в тому числі і складних, в плані трасування системи і розміщення обладнання. Інженерне обладнання будинків і споруд виконується фахівцями високого рівня підготовки.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

    Дізнатися більше

    Залиште, будь ласка, контактну інформацію
    і ми зв'яжемося з вами найближчим часом





    Заполните короткую форму:





      Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: