Які радіатори краще для опалення?

Сталеві радіатори опалення - легкі та ефективні пристрої, які використовують у системах опалення приватних будинків. Поради, запропоновані фахівцем «Унітех Бау», допоможуть вам розібратися, на які характеристики звертати увагу при купівлі цих приладів.

Які сталеві радіатори краще купити

Сталеві радіатори діляться на два види: панельні і трубчасті. Перші дешевші і легші, але менш міцні. Другі дорожче і важче, але можуть витримувати підвищений тиск і служать довше. Моделі відрізняються за конструктивним виконанням і принципом роботи. Розгляньмо ці два види більш детально, щоб зрозуміти, які радіатори краще для конкретних умов експлуатації.

Сталеві панельні або трубчасті радіатори:

Панельні сталеві радіатори

Конструкція являє собою панель, наповнену теплоносієм, і гофрований металевий лист, що стикається з нею, для прискореного відведення тепла (лист металу збільшує площу тепловіддачі). Панельний радіатор віддає тепло двома способами: випромінюванням і конвекцією, оптимально поєднуючи їх. Тепло від панелі віддається навколишньому повітрю, а його прохід через горібріння запускає природну конвекцію в приміщенні.

Сталевий панельний радіатор опалення у розрізі.

 

Це дозволяє швидше нагріти кімнату, але сприяє більшому пересуванню пилу. Такі радіатори можуть мати як одну панель і один ряд оребрення, так і дві одиниці кожного елемента або три, що позначається типом 11, 22 або 33. Зустрічаються інші комбінації цієї системи: 10, 20, 21, 30, 31 або 32. Чим більша кількість панелей з гарячим теплоносієм, тим краще теплообмін. Збільшення оребреня підвищує силу конвекції теплого повітря.

Панельний радіатор

 

Панельний радіатор

 

Панельний радіатор

 

Плюси сталевих радіаторів панельного типу:

  • мала вага;
  • хороша тепловіддача;
  • доступна вартість.
Мінуси сталевих радіаторів панельного типу:

  • невисока стійкість до ударів гідравлічного тиску;
  • низька інерційність (швидко остигають після відключення котла);
  • поява пилу в повітрі від конвекції.

Трубчасті сталеві радіатори

Ця категорія візуально схожа на чавунні батареї, але оскільки тут товщина стінок 1.2-1.5 мм, то вони виходять набагато витонченіше і естетичніше, на відміну від громіздких радіаторів з важкого металу. В основі конструкції знаходиться нижній і верхній колектор, з’єднаний вертикальними сталевими трубами. Їх може бути від двох до шести в кожній секції, що збільшує обсяг теплоносія і площу для теплообміну.

Сталевий трубчастий радіатор.

 

!!!! Часто конструкцію можна розширити за рахунок додавання додаткових секцій, якщо нинішньої кількості виявиться недостатньо для обігріву конкретного приміщення. У панельних типах такого зробити не можна. Такий тип батарей не створює сильну конвекцію!!!!

Плюси трубчастих сталевих радіаторів:

  • стійкість до гідроударів;
  • тривалий термін служби;
  • більш привабливий вигляд;
  • менша глибина корпусу;
Мінуси трубчастих сталевих радіаторів:

  • більш висока вартість;
  • збільшена вага;
  • можуть потекти між секціями.

Радіатори з нижнім або бічним підключенням

Бічне підключення передбачає подачу теплоносія у верхній штуцер радіатора, і вихід води через нижній, розташовані ліворуч або праворуч на корпусі. Це дозволяє швидше пройти рідині через всі внутрішні канали і це більш ефективно при теплопередачі. Але при такому монтажі буде потрібно більше труби для подачі до верхнього штуцера, який може бути розташований на висоті 300-850 мм. Ще такі комунікації можуть псувати інтер’єр, і їх доведеться ховати за фальшпанелями. В основному таке підключення використовується в разі стоякової системи опалення.

Панельний радіатор з бічним підключенням.

 

Нижнє підключення передбачає подачу і відведення води через штуцери знизу радіатора. Таке підключення застосовується в разі прокладання труб у підлозі. При розташуванні панелі близько до підлоги, підключення комунікацій практично не видно. Це допомагає зробити приховану розводку по приміщенню без витрат на декоративні матеріали. Нижнє підключення не впливає на ефективність тепловіддачі порівняно з бічним.

Панельний радіатор з нижнім підключенням.

 

 

Приклад розрахунку необхідної потужності радіатора

Щоб не прогадати з ефективністю опалення, важливо заздалегідь вирахувати, якої потужності повинен бути радіатор, щоб цього вистачило на обігрів конкретного приміщення.

Наведемо формулу розрахунку (попереднього):

P=V*B*40+TВ+TД.

Розберемося в представлених значеннях:

  • P – це потужність радіатора, яку нам необхідно визначити, підставляючи інші величини.
  • V – площа приміщення.
  • B – висота стель у кімнаті.
  • 40 кВт – приблизна потужність опалення, необхідна для обігріву 1 м ­.
  • Тв – неминучі втрати тепла на вікнах, де один стандартний проєм забирає близько 100 Вт.
  • Тд – аналогічні втрати, що відбуваються на дверях. На одній створці може губитися до 150-200 Вт.

Тепер рахуємо. Є спальня з площею 15 м, в якій одне стандартне вікно і одні двері. Який радіатор купити для такої кімнати?

15 м²*2.5 м (висота стель)*40+100+200=1800 Вт. Саме з такою мінімальною потужністю необхідно шукати радіатор серед панельних або трубчастих варіантів. Якщо точного значення немає, то вибір віддають на користь більшого.

Для точного визначення теплових втрат приміщення та підбору потужності радіатора потрібно знати матеріал огороджувальних конструкцій, площу зовнішніх стін і багато інших факторів.

Фахівці «Унітех Бау» допоможуть виконати подібний розрахунок і підберуть рішення з урахуванням вашого бюджету або дизайну вашого інтер’єру, щоб радіатор радував Вас приємним теплом.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

    Дізнатися більше

    Залиште, будь ласка, контактну інформацію
    і ми зв'яжемося з вами найближчим часом





    Заполните короткую форму:





      Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: