Система очищення стічних вод

Система очищення стічних вод є системою, яка складається з окремих технологій видалення і руйнування забруднень із стічних вод. Якщо система спроектована грамотно враховуючи усі окремі чинники і потреби в очищення, це дозволить в найближчому майбутньому відмовитися від дорогих оновлень окремих частин системи.

arrow

Система очищення стічних вод за допомогою кластерів

Така система очищення стоків застосовується у тому випадку, якщо немає ніякої іншої можливості підключити житловий будинок до громадської каналізаційної системи.

Ця споруда (устаткування систем очистки стічних вод) є по суті зменшеною версією центральної очисної споруди, яка може обслужити невелику кількість підключень. Система водовідведення і очищення стічних вод може здійснюватися двома різними способами: або за тією ж технологією, яка використовується для групового очищення центральних систем, або за технологією очищення окремих локальних систем. Вибір очисної системи залежатиме від міри необхідного очищення.

Септики та очисні споруди для приватного будинку

У малонаселених районах або селах спорудження центральних очисних споруд вважається досить витратним, тому для кожного будинку встановлюють свою окрему систему очищення стоків для заміського будинку. Такі самостійні локальні системи очищення стічних вод стануть довгостроковим і економним рішенням тільки у тому випадку, якщо вони грамотно спроектовані, встановлені і правильно обслуговується.

Як працюють системи очищення стічних вод в приватному будинку:

Септик є камерою первинного схову і відстоювання осаду для видалення із стічних вод основної частини плаваючих забруднень. В результаті з часом на дні резервуару утворюється мул, який необхідно відкачувати кожні 2-4 роки.

На виході з резервуару встановлена спеціальна перегородка, яка затримує тверді плаваючі відходи, а також жир. У резервуар потрапляють стічні води, що тільки осіли, які з часом просочуються в землю.

Проходячи через шари грунту, стічні води піддаються фізичним і біологічним процесам, які здійснюють природне очищення до того як вони досягнуть рівня грунтових вод.

В умовах відсутності зовнішніх каналізаційних мереж процес видалення стоків приватних об’єктів найчастіше вирішується наступними способами:

  1. герметичні вигреби, з подальшим постійним вивезенням стоків спецтранспортом
  2. септики (це система очищення стічної води для будинку без аерації) із спорудами, що фільтрують
  3. установки біологічного очищення – це система очищення каналізаційних стоків для будинку (з аерацією) із спорудами, що фільтрують

Цей варіант характеризується високою ефективністю очищення, відсутністю запаху (при правильному підборі), простотою і дешевизною експлуатації, надійністю.

Деякі чинники, які необхідно враховувати при виборі і плануванні системи очищення стічних вод :

  • Продуктивність. Важливо правильно оцінити обсяг стічних вод. При заниженій продуктивності система збору і очищення стічних вод не справлятиметься і не повністю очищені стоки потрапляючи далі на фільтруючі споруди будуть забруднювати їх, що призведе до їх виходу з ладу. При завищеній продуктивності активного мулу (бактеріям) в спорудженні не вистачатиме «їжі» і він може загинути.
  • Рівень грунтових вод. При високому рівні грунтових вод існує ймовірність сплиття споруди. Доцільно в даному випадку застосовувати ємності зі спеціального герметичного бетону. Для фільтруючих споруд системи очищення побутових стоків високий РГВ не дозволить їм виконувати свою функцію. Тому важливо правильно вибрати тип очисної споруди і при необхідності передбачити заходи, що запобігають вплив грунтових вод на його роботу.
  • Наявність навантажень від транспорту. Розташування споруди системи очищення каналізаційних стічних вод із пластику в зоні руху транспорту може зруйнувати його. У таких випадках перевагу краще віддати спорудження з бетону.
  • Під’їзні шляхи. Їх наявність необхідна для періодичного відкачування осаду в процесі експлуатації.
  • Грунти. Вивчення геології особливо важливо при виборі типу і розмірів фільтруючих споруд, т.к. різні грунти мають і різну фільтруючу здатність.
  • Генплан. Важливий як для вибору місця споруд, так і для визначення можливого типу фільтруючих споруд для системи очищення стічних вод в приватному будинку.

Оцінка системи очищення каналізаційних вод (відходів) досить складна і залежить від безлічі факторів. Щоб уточнити ціни, телефонуйте нам для безкоштовної консультації, ми все розповімо і покажемо!

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

    Дізнатися більше

    Залиште, будь ласка, контактну інформацію
    і ми зв'яжемося з вами найближчим часом





    Заполните короткую форму:





      Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: