Вибір котла
Проект котельні заміського будинку має на увазі вибір одного з наступних різновидів котлів:
- газовий;
- твердопаливний;
- рідкопаливний;
- електричний.
Кожен замовник сам вирішує, якому виду котла віддати перевагу. Найчастіше вибір котлів та місце їх розміщення роблять під час будівництва заміського будинку на початковій стадії його проектування.
Найчастіше проект котельні приватного будинку передбачає використання газового котла. Це зумовлено тим фактом, що сьогодні найбільш економічно вигідним, поширеним та екологічним є саме газ.
Якщо заміський будинок розташований далеко від центральної магістралі або підведення до нього газопостачання не є можливим з технічної точки зору, проектування приватних котелень змушує розглядати альтернативні варіанти опалення.
Проектування котельні в приватному будинку: особливості процедури
Якщо проект котельні котеджу передбачає використання газової котельні, обладнання може відрізнятися за способом монтажу: бути настінним або підлоговим.
Для настінних газових котлів не потрібно облаштовувати окреме приміщення, оскільки вони є готовою котельнею в мініатюрі. Настінні котли мають насосне обладнання, розширювальні баки, запірну та контрольну арматуру, а також прилади контролю. Це допоміжне обладнання частіше розміщують у підсобних приміщеннях. Для котлів цього типу не потрібно облаштовувати окреме приміщення. Сьогодні настінні котли застосовуються все частіше, тому що виробники з Європи вже створюють моделі, потужність яких сягає 100-150 кВт.
Для інших видів устаткування обов’язково потрібно окреме приміщення. Це також впливає на вартість проекту котельні для приватного будинку, оскільки необхідність облаштування окремого приміщення потребує наявності:
- стін, виконаних із стійких до вогню матеріалів;
- вікон для природного освітлення – на один м простору потрібен розмір засклення 0,03 м;
- вентиляції для кондиціювання повітря – потрібно забезпечити обмін повітряної маси як мінімум у триразовому співвідношенні
протягом години; - стелі, висота яких не менше 2,5 метрів;
- достатні обсяги технічної кімнати – від 15 м³.
При цьому важливо враховувати, що максимально дозволена температура теплоносія повинна досягати 115° C.
Проект котельні для приватного будинку: ціна послуги під ключ

Компанія «Унітех Бау» пропонує проектування котельні приватного будинку, у вартість якого входять:
- теплотехнічні розрахунки,
- дотримання всіх чинних вимог та нормативів,
- оформлення необхідних для роботи дозвільних документів.
Найчастіше компанії «Унітех Бау» довіряють, крім самих проектних робіт, і весь наступний за проектуванням комплекс робіт.
- монтаж обладнання,
- роботи з більш тонкого та детального налаштування котельні,
- пуск та здавання в експлуатацію.
Проектування котельні складається з чотирьох основних етапів:
- Підготовка. Оцінка об’єкта, формування технічного завдання, підбір шляхів його реалізації, збирання інформації для виконання розрахунків, визначення відповідних параметрів обладнання.
- Створення документів. Маються на увазі робочі схеми, докладні ескізи та креслення майбутніх робіт.
- Отримання дозволів. Їх узгодження з органами контролю (у разі обов’язковості їх проведення відповідно до чинних Правил та норм).
- Затвердження робіт.
Проект котельні в приватному будинку оцінюватиметься в індивідуальному порядку, тобто коли наш інженер отримає всі відомості про об’єкт. Вартість послуг залежатиме від площі будівлі та потужності котельні, кількості систем та контурів, які обслуговуватиме котельня.