Запуск в експлуатацію та супровід газової котельні

Експлуатація котелень – це одна з головних послуг компанії «Унітех Бау», актуальність якої зростає з кожним роком.

arrow

Затребуваність послуги обумовлена ​​тим, що згідно з нормами, що діють у нашій країні, дозвіл на введення в експлуатацію котельні понад 100 кВт видається тільки за умови, що вона працює з цілодобовою присутністю технічного персоналу.

Витрати на організацію та введення в експлуатацію газової котельні з власною експлуатуючою службою потребують великих організаційних та тимчасових витрат, а вартість такої служби практично не відрізняється від варіанта залучення організації, що спеціалізується у цій сфері, якою є компанія «Унітех Бау».

Відповідно до вимог до правил виробництва та безпечної експлуатації газових котлів проектування, виробництво, монтаж, реконструкція та ремонт газових котлів повинні виконуватись підприємствами або організаціями, які мають на це необхідні технічні засоби та дозвіл від органів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та використання обладнання підвищеної небезпеки.

Введення в експлуатацію газової котельні має здійснюватися у документальній та фактичній формі. Фактична – це готовність установки до роботи та її безпосереднє включення до роботи. Документальна – це підготовка всіх необхідних документів та отримання дозволу на подальше функціонування котельні.

Порядок введення в експлуатацію газової котельні

(Витримки з основних пунктів)

 1. Розробка конструкторської документації на котли та котельні спеціалізованими проектними організаціями (п.5.1.1. Правил).
 2. Кожен виготовлений котел обов’язково поставляється замовнику з інструкцією та паспортом встановленої форми (П.10.2 правил).
 3. Стаціонарні котли повинні встановлюватися у приміщеннях відповідно до прописаних у БНіП вимог.
 4. Котли, потужність яких понад 100 кВт підлягають реєстрації у місцевих органах Держпраці перед пуском у роботу (П.16.1.1. Правил).
 5. Забезпечення відповідних умов утримання котлів у справному стані, їх безпечна робота є обов’язком власника котла. А також організація обслуговування, ремонту та нагляду відповідно до вимог Правил (п.15.1. Правил).
 6. Призначення відповідальної посадової особи, яка відповідатиме за справний стан котлів, а також здійснюватиме контроль за їх безпечною експлуатацією.

Обов'язки відповідальної посадової особи

Фотография Проектирование систем газоснабжения для коммерческих объектов
 • проведення регулярного огляду котлів;
 • розпис у змінному журналі після перевірки відповідних записів;
 • проведення роботи, пов’язаної із підвищенням кваліфікації персоналу;
 • тренувальні протиаварійні заходи з персоналом котельні;
 • перевірка правильності ведення всієї технічної документації;
 • збереження паспортів котлів

Технічна документація котельні:

 • змінний (вахтовий) журнал;
 • ремонтний журнал;
 • журнал обліку якості води;
 • інструкції з виробництва та охорони праці персоналу.

Приймання в експлуатацію газової котельні здійснюється лише після того, як буде здійснено технічний огляд обладнання та перевірки його працездатності та безпеки.

В обов’язковому порядку необхідно перевірити:

 1. узгодженість затвердженого проекту із фактично виконаними роботами;
 2. відповідність проведених робіт з чинними правилами та вимогами;
 3. міцність усіх встановлених конструкцій та кріплень трубопроводів;
 4. справність контрольно-вимірювальних приладів;
 5. наскільки ефективно працює обладнання та всі його елементи протягом 48 годин.

Приймання в експлуатацію газової котельні складається з огляду газового обладнання та всіх приладів, арматури, трубопроводів; випробування газового розведення; пуску газу до системи.

Документи для приймання в експлуатацію газової котельні:

 • паспорт котлів;
 • акт на гідравлічне випробування котлів, водонагрівачів та баків;
 • акти на механічне чи хімічне очищення котлів;
 • акт на перевірку опору контуру заземлення;
 • характеристика котлів, насосів, водонагрівачів, вентиляторів, електродвигунів;
 • перелік робіт, що не відповідають затвердженому проекту;
 • перелік недоліків, шлюбу, дефектів та строки їх усунення.
Фотография Эксплуатация газовой котельной Viessmann

Дозвіл на роботу установок та трубопроводів, які не повинні підлягати реєстрації в органах Держгіртехнагляду, видається уповноваженою посадовою особою, яка відповідає за справний стан, а також економічну та безпечну експлуатацію котельні, відповідно до Правил №71 (п. 5.8.14).

Дозвіл на введення в експлуатацію котельні надається на підставі ретельної перевірки котельної інспектором. Велика увага приділяється безпеці роботи усієї системи, щоб неякісний огляд не призвів до небажаних наслідків.

Тому дуже важливими критеріями при огляді є відсутність усіляких перекосів та застрягань труб. Правильність установки гільз у перекриттях та стінах, дотримання точних ухилів, безпомилкове складання фітингів. Не допускається заварювання тріщин на поздовжніх швах трубопроводу.

Для того, щоб переконатися, що немає жодних перешкод місцевведення, особлива увага приділяється приєднанню стояків, перетину газових труб з електромережами, підвальне розведення тощо.

Слід зазначити, що з монтажу устаткування можуть статися обставини, не враховані затвердженим проектом. І якщо вони не порушують технічні умови, то можуть бути допустимими та зазначеними у виконавчому кресленні.

Запуск котельні в експлуатацію неможливий без проведення її технічного огляду, підтвердження відповідності котельні затвердженому проекту та нормативним документам, актів готовності до експлуатації трубопроводів, призначення обслуговуючого персоналу та відповідальної особи за справність та безпечну експлуатацію котла.

Після ухвалення в експлуатацію газове обладнання з газовою мережею може перебувати без газу 4 місяці. Після закінчення цього терміну необхідно знову провести випробування на щільність обладнання і всієї газової мережі перед пуском в неї газу.

Для того, щоб уточнити перелік документів для введення в експлуатацію газової котельні, а також отримати консультацію в повному обсязі або кваліфіковану допомогу щодо підготовки пакетів документів, просто зв’яжіться з нами, наші менеджери нададуть вам повну достовірну інформацію.

«Унітех Бау» – довіряйте свою безпеку лише професіоналам у своїй справі!

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

  Дізнатися більше

  Залиште, будь ласка, контактну інформацію
  і ми зв'яжемося з вами найближчим часом

  Заполните короткую форму:

   Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: