Блочно-модульні котельні

Блочно-модульними котельнями зазвичай називають котельні 2-х видів:

arrow

 1. Це котельні, виконані в контейнері (вагончику), які виготовляються в заводських умовах, а потім транспортуються на місце автомобільним транспортом.
 2. Це котельні з каскадом настінних (модульних) котлів, які можуть бути як контейнерного (транспортабельного) виконання, так і стаціонарного (монтованого за місцем).
  Іноді ці поняття плутають: пересувні котельні установки і модульні котельні системи, хоча це різні речі.

Розглянемо 1-й вид, тобто транспортабельні котельні установки.
Пересувні модульні котельні мають такі переваги:

 • простота доставки на місце,
 • мінімізація монтажних робіт на об ‘єкті.

Пересувні котельні

Транспортабельно-модульні котельні зазвичай володіють потужністю в межах 1-1,2 МВт. Це пояснюється тим, що модульна котельня установка ще більшої потужності буде занадто велика (великих розмірів) для того, щоб її можна було транспортувати до місця установки без узгодження з відповідними службами Поліції і Автодору.

А якої ж максимальної потужності можуть бути блочно-модульні котельні установки (транспортабельні)?
В принципі, таких обмежень немає. Єдине, чим більше котельня блочно-модульна може видати потужності, тим з більшого числа окремих частин ця БМК (блок-модульна котельня) буде складатися!

Кожна частина транспортується і монтується індивідуально. Якщо таких частин блочно-модульні котельні (БМК) містять в собі відразу кілька, то втрачається сенс в самій ідеї транспортабельної котельні, яка була викладена вище: це мінімізація трудовитрат і термінів монтажу безпосередньо на об ‘єкті.

Транспортабельна котельня установка (МКУ) - опис

Фотография Пример блочно-модульной котельной с установкой и поставкой оборудования

Транспортабельні блочні котельні обладнуються як настінними, так і підлоговими котлами. Максимальна кількість настінних котлів чітко не регламентується, підлогових зазвичай не більше двох. Це пов ‘язано з великими розмірами підлогових котлів і відсутністю достатньої кількості місця для їх установки.

 

Однак у цьому є і своя перевага: у транспортабельних котельнях котли зазвичай встановлюються так, що нормативний прохід шириною 1 м залишається тільки між котлами. Між стінкою котельні і котлом проходу немає. Природно, такий відступ від існуючих норм узгоджується з органами Держпраці на етапі сертифікації транспортабельної котельні. Через це розміри транспортабельної котельні менші, ніж стаціонарної.

Проект блочно-модульної котельні

Комплектація блочно-модульної котельні зазвичай наступна:

 • котли,
 • автоматика,
 • контур опалення,
 • контур приготування гарячої води з пластинчастим теплообмінником,
 • тепловий лічильник,
 • внутрішній газопровід з клапаном-відсікачем і сигналізацією загазованості,
 • щит силовий.
Фотография котельная блочно модульная от компании "Унитех Бау"

Блочно-модульні котельні - недоліки і переваги

Недоліком блочно-модульної котельні є те, що якщо потрібна більша кількість контурів, або для приготування гарячої води потрібна установка накопичувальних ємностей, то знову ж таки через нестачу місця це стає проблематичним.

Транспортабельні котельні (пересувні котельні) в основному виготовляються з газовими котлами. Однак досить часто зустрічаються і блочно-модульні котельні на твердому паливі. В даний час особливо актуально використання транспортабельних котелень на відходах сільськогосподарського виробництва, які легко монтувати в безпосередній близькості від підприємства, які ці відходи і виробляє. На інших видах палива котельні зустрічаються рідше.

Основні посили, які ми хотіли донести до читача цієї статті:

 1. Не можна плутати транспортабельну котельню і котельню з настінними котлами (блочно-модульну). Іноді замовники це погано розуміють і очікують трохи іншого.
 2. Основна перевага транспортабельної котельні – скорочення термінів монтажу на об ‘єкті. Недолік – обмеженість контурів управління у зв ‘язку з нестачею місця.

Блочно-модульна котельня: ціна (прайс), вартість установки, де купити?

Наша компанія має великий досвід у реалізації проектів різної потужності. Наш досвід дозволить вам отримати компактну та економічну котельню будь-якої категорії складності. Ціни – нижче ніж у конкурентів по ринку.

Станьте нашим замовником! Телефонуйте для безкоштовної консультації та уточнення цін!

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

  Дізнатися більше

  Залиште, будь ласка, контактну інформацію
  і ми зв'яжемося з вами найближчим часом

  Заполните короткую форму:

   Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: