10 ознак того, що час оптимізувати систему опалення

Системі опалення, як і раніше, приділяється мало уваги в домашньому господарстві. Водночас це гарант комфорту і тепла в холодні місяці. Зокрема, ігнорується модернізація системи. Опалення з певного «віку» перестає працювати економічно і починає вимагати все більшої уваги. Як зрозуміти, що настав час провести повну діагностику системи і змінити котел при необхідності? Чим старше теплогенератор, тим більше палива він споживає. Сучасні котли виробляють набагато більше тепла при тому ж обсязі спалювання палива. Це пов'язано, в основному, з якістю спалювання і додатковим використанням прихованої теплоти. Магічне слово тут - це режим конденсації. Конденсаційні котли охолоджують продукти згоряння до такого рівня, що водяні пари випадають у вигляді конденсату. При цьому виділяється приховане тепло, яке використовується для системи опалення.

Надійна експлуатація та збереження навколишнього середовища

Двома вирішальними перевагами модернізації систем опалення є, з одного боку, збереження навколишнього середовища, оскільки менша витрата палива означає менший обсяг викидів забруднюючих речовин. З іншого боку, сучасна, оптимально налаштована система опалення забезпечує низькі експлуатаційні витрати і надійну роботу. Неусунута відмова системи в даному випадку набагато менш вірогідна.

Як вже згадувалося, більшість домовласників згадують про свою систему опалення тільки коли вона вже давно перестала бути ефективною. Але є кілька ознак, щоб зрозуміти необхідність модернізації значно раніше. Але чи потрібна модернізація системи опалення, чи навіть заміна котла, в кожному випадку слід вирішувати індивідуально.

Вашому котлу більше 15 років

Найпростіший індикатор – це вік котла. В середньому, котли, які були вироблені більше 15 років тому, вважаються застарілими. Незважаючи на регулярне технічне обслуговування, ймовірність виникнення серйозних механічних проблем або навіть незрозумілої відмови системи стає все більш високою. Щоб дізнатися рік виготовлення котла, достатньо заглянути в техпаспорт або на шильд котла.

Радіатори нагріваються повільно?

Як правило, потрібно всього кілька хвилин для прогріву приміщення до заданих на термостаті температур. Якщо це не так, причиною може служити відсутність гідравлічного балансування системи. Ще однією причиною може бути не оптимальна робота котла, чому радіатори нагріваються лише частково.

Ваш котел все частіше потребує ремонту?

Ніщо не вічно під місяцем. Це також стосується котлів і радіаторів. Однак, якщо перший з них потребує дорогого ремонту через короткі проміжки часу, рекомендується розглянути питання про зміну котла. Якщо витрати на ремонт перевищують 50 відсотків вартості нового котла, необхідно вжити заходів.

Немає запасних частин

Вартість ремонту – це одне. Однак для підтримки застарілої системи потрібні запасні частини. Їх наявність може бути обмежена, залежно від марки і моделі обладнання.

Витрати на енергоносії

Зі зростанням інфляції зростають не тільки споживчі ціни, а й ціни на паливо. Тим не менш, завдяки засобам Інтернет легко вирахувати середні витрати на енергоносії, наприклад, приватного будинку площею в 150 м2. Якщо вони сильно відрізняються від ваших власних витрат, це часто вказує на неефективну роботу системи. Часто допомагають маловитратні заходи, такі як гідравлічне балансування, заміна насоса, оптимізація кривої опалення або ізоляція відкритих ділянок трубопроводів. Якщо всі ці заходи не принесуть бажаного результату, слід звернути увагу на котел.

Кімнати не нагріваються

Найчастіше старі котли підбиралися із запасом, тобто вони були розраховані на опалення великих площ. Однак, якщо вони не забезпечують нагрів приміщення до бажаної температури, хоча до цього були проведені всі заходи оптимізації (гідравлічне балансування, регулювання кривої нагріву тощо), єдине логічне рішення – заміна котла.

Система видає дивні звуки

Коли в нашому автомобілі з’являються дивні звуки, такі як клацання, стукіт або скрип, ми розуміємо, що пора відвідати автомайстерню. Те ж саме стосується і системи опалення. Вона повинна працювати нормально, без будь-яких незвичайних звуків. Найбільш часта причина шуму – це повітря в радіаторах, несправні клапани або насос (и).

Гаряча вода – не гаряча

Гаряча вода може готуватися або самим котлом або проточним водонагрівачем. Якщо ваш котел працює як на опалення, так і на нагрів, а вода не має бажаної температури, то, безумовно, час негайно діяти. У таких випадках заміна котла не потрібна. Можливо несправність пов’язана з бойлером для гарячої води або датчиками температури, але не з котлом.

Полум’я не блакитне, а жовте або помаранчеве

Більшість теплогенераторів у Німеччині використовують техніку спалювання палива. Для перетворення палива в тепло на сучасних приладах встановлюються т. зв. «блакитні пальники». Як випливає з назви, полум ‘я в цій пальнику зазвичай блакитного кольору, що в основному пов’язано з оптимальною сумішшю горючих речовин палива і кисню. Якщо ж полум’я жовтувате або помаранчеве, це найчастіше говорить про нечисте спалювання, і, отже, зниження ефективності котла.

Опалювальна установка негерметична

Таке трапляється вкрай рідко, теплообмінник котла розгерметизовується, і продукти згоряння проникають у житлову зону. Але якщо це станеться, необхідно терміново діяти, тому що деякі гази, такі як монооксид вуглецю, невидимі і отруйні. І це загрожує ризиком задухи. Якщо ви відчули незвичайні запахи з котельні або котла, необхідно негайно зв’язатися з сервісним фахівцем, в окремих випадках звернутися в пожежну службу.

Компанія «Унітех Бау» запропонує для Вас рішення сервісного обслуговування та ремонту вашої системи опалення будинку.

Ми допоможемо Вам підібрати рішення, які дозволяють генерувати власне тепло в будинку, тим самим скоротити рахунки за електроенергію вашого житла.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

  Дізнатися більше

  Залиште, будь ласка, контактну інформацію
  і ми зв'яжемося з вами найближчим часом

  Заполните короткую форму:

   Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: