Обслуговування системи опалення будинку

Хоча влітку ми не сильно залежимо від наших систем центрального опалення, вони стають все більш важливими як для приватних осіб, так і для підприємств, коли температура зовні починає стрімко падати. Немає нічого кращого, ніж повернутися в теплий і затишний будинок після прохолодної поїздки на роботу, а коли справа доходить до комфортних умов на робочому місці, існують правила, що стосуються оптимальної температури. Норми ДБН про температурні параметри передбачають, що роботодавець повинен підтримувати на робочому місці мінімальну температуру 16 градусів або 13 градусів, якщо працівники виконують фізичну роботу підвищеної тяжкості.

П’ЯТЬ ОЗНАК ТОГО, ЩО СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ У ВАШОМУ ДОМІ ПОТРЕБУЄ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Екстремальні температури не тільки можуть вплинути на наш настрій і продуктивність, але також можуть становити значний ризик для здоров’я, і, враховуючи це, не слід недооцінювати важливість послуг опалення у вашому будинку. Однак, якщо у вас звичайний котел або комбінована система, буває складно визначити, коли потрібне обслуговування. Деякі шуми та інші сторонні явища можуть спочатку здатися нешкідливими, але насправді це може бути ознакою набагато більш серйозної проблеми, яку може вирішити тільки професіонал. Також може статися так, що ваш котел непомітно зношується, що дуже складно контролювати і зазвичай стає очевидним тільки тоді, коли система раптово виходить з ладу.

Коли справа доходить до системи опалення, бути застигнутим зненацька несподіваною проблемою, м’яко кажучи, неприємно. Отже, щоб забезпечити оптимальну роботу вашої системи цілий рік, компанія «Унітех Бау» склали список з п’яти ознак того, що, можливо, настав час заручитися допомогою експертів з центрального опалення.

Котел на мізі (даний абзац потрібно перефразувати, не можу зрозуміти сенсу)

Хоча може здаватися очевидним, що несправний котел вимагає професійної уваги, іноді буває важко визначити, коли ваш котел блимає. Якщо він взагалі вийде з ладу, його, безсумнівно, потрібно відремонтувати або замінити, але які ще ознаки того, що ваш котел потребує деякої TLC?

Ляскаючиі або інші сторонні звуки

Якщо ви чуєте хлопки або стуки, що виходять з котла, це, швидше за все, ознака його засмічення. Коли у вашому котлі накопичується вапняний наліт і сміття, це обмежує потік води через теплообмінник, в результаті чого вода в теплообміннику може закипати і перетворюватися на пар. Це, в свою чергу, чинить сильний тиск на труби, а також на теплообмінник, що і викликає неприємні звуки. Коли цей тиск стає занадто великим, це може призвести до розриву теплообмінника і неминучої поломки котла.

Як згадувалося раніше, шуми часто можуть здатися досить незначними, проте вони можуть бути ознакою набагато більш серйозної проблеми. Отже, щоб запобігти поломці вашого котла, важливо, щоб його перевірив професіонал, коли ви вперше починаєте вловлювати незвичайний шум. Як правило, інженер з центрального опалення промиває вашу систему електроенергією, щоб видалити надлишки сміття і накипу, даючи вашому котлу нове життя.

Стрибок рахунків за електроенергію

Різке збільшення рахунків за електроенергію часто є ознакою того, що ваш котел працює неефективно, і, можливо, настав час для його ремонту або заміни. Варто проконтролювати його функціонування протягом декількох місяців, і якщо щось не влаштовує, час звернутися до професіоналів. Інженер з опалення зможе проаналізувати ефективність вашого котла, і, якщо він не працює оптимально, він може порадити рішення – найбільш економічний варіант у Вашому випадку: ремонт або його заміна.

Витік води

Якщо ви помітили, що у вашому котлі тече вода, незалежно від того, наскільки великий або малий витік, вам завжди слід звертатися до професіонала. Швидше за все, це ознака того, що всередині теплообмінника існує поломка, і якщо не робити ніяких дій, це може призвести до короткого замикання, а також набагато більш серйозних наслідків у тому числі затоплення приміщень і значних матеріальних збитків. Отже, як тільки ви помітите витік, необхідно негайно звернутися до кваліфікованого фахівця для її усунення.

Застаріла система? Вибирайте послуги із заміни котла

Як правило, якщо вашому котлу більше десяти років, можливо, прийшов час знайти йому заміну. Зрештою, хоча обладнання і розроблено з розрахунком на довговічність, вони не можуть тривати вічно, а котел, якому 10 + років, навряд чи буде працювати з оптимальною ефективністю.

Крім того, якщо в минулому вам потрібні були запасні частини для вашого котла, і ваш інженер щосили намагався їх знайти, це також явна ознака того, що ваш котел застарів. Якщо деталі важко знайти, це може призвести до різкого збільшення вартості будь-якого ремонту котла в майбутньому, а це означає, що більш економічним варіантом може бути заміна вашого котла на більш нову модель професіоналом в цій галузі.

Оновлення вашої системи центрального опалення новими функціями

Хоча заміна котла іноді є найкращим варіантом, є способи модернізувати систему центрального опалення. У зв’язку з тим, що ціни на електроенергію ростуть на досить регулярній основі, багато власників будинків і підприємств шукають способи знизити споживання енергії, і впровадження сучасних систем управління опаленням – ідеальний спосіб зробити це. Такі установки, як термостати і таймери, дають вам можливість контролювати температуру вашого будинку, а також планувати, коли ви хочете, щоб опалення і гаряча вода вмикалися і вимикалися. Ви навіть можете керувати своїм котлом через смартфон або планшет, використовуючи інтелектуальне управління опаленням.

Такі функції, як термостати і таймери, не тільки можуть допомогти вам зменшити вуглецевий слід, але вони також можуть допомогти вам більш ефективно керувати споживанням енергії, тим самим економлячи ваші гроші на рахунках. Отже, якщо ви хочете модернізувати свою систему центрального опалення, впровадивши деякі нові функції, ви можете покластися на експерта у своїй справі.

Інженер з опалення зможе порадити, які елементи управління найкраще відповідають вашим вимогам, і як тільки ви визначитеся з деякими новими функціями, вони можуть бути швидко встановлені професіоналом. Крім того, фахівець з опалення зможе запропонувати рекомендації про те, як максимально використовувати ці функції, гарантуючи, що ви отримаєте гарне співвідношення ціни і якості.

Зміни в системі опалення

Возитися з трубопроводом може бути надзвичайно небезпечно для тих, у кого немає відповідних знань або навичок. Маючи це на увазі, завжди варто звертатися до інженера-теплотехніка з приводу будь-яких змін у системі опалення. Можливо, Ви хочете перенести котел в інше місце або зробити інші зміни. Якими б вони не були, важливо, щоб з вашою системою опалення розбиралися фахівці в цій сфері, оскільки вони будуть знати, як з ними безпечно поводитися, і будуть добре розбиратися в таких процесах, як зміна трасування труб.

Крім того, трубопроводи зазвичай ретельно перевіряються в рамках обслуговування котла. Так що, якщо у вас є якісь сумніви щодо стану вашої трубопровідної системи, краще, щоб ваш котел обслуговував професіонал, а не піддавати себе ризику, втручаючись в нього самостійно.

Минуло багато часу

Нарешті, якщо пройшло багато часу з тих пір, як ваш котел в останній раз перевірявся професіоналом, рекомендується проявити обережність і звернутися до фахівця. Багато енергетичних компаній рекомендують обслуговувати котел не рідше одного разу на рік, щоб забезпечити його роботу з оптимальною ефективністю, а якщо ні, то відповідний ремонт можна побачити відразу ж.

Коли здається, що ваш котел день у день працює без збоїв, обслуговування може бути легким, однак це надзвичайно важлива частина підтримки здоров’я вашого котла. Як згадувалося раніше, буває важко визначити, коли котел виходить з ладу, і часто власники будинків і підприємств розуміють, що щось не так, тільки тоді, коли система нарешті позбавляється від примари. Тим не менш, регулярне обслуговування котла запобігатиме переростанню дрібних вирішуваних проблем у дорогий ремонт. Крім того, це значно збільшить термін служби вашого котла, гарантуючи, що він прослужить довгі роки.

Компанія «Унітех Бау» запропонує для Вас рішення сервісного обслуговування та ремонту вашої системи опалення будинку.

Ми допоможемо Вам підібрати рішення, які дозволяють генерувати власне тепло в будинку, тим самим скоротити ваші рахунки за електроенергію.

 

10 ознак того, що час оптимізувати систему опалення

Системі опалення, як і раніше, приділяється мало уваги в домашньому господарстві. Водночас це гарант комфорту і тепла в холодні місяці. Зокрема, ігнорується модернізація системи. Опалення з певного “віку” перестає працювати економічно і починає вимагати все більшої уваги. Як зрозуміти, що настав час провести повну діагностику системи і змінити котел, при необхідності?

Чим старше теплогенератор, тим більше палива він споживає. Сучасні котли виробляють набагато більше тепла при тому ж обсязі спалювання палива. Це пов’язано, в основному, з якістю спалювання і додатковим використанням прихованої теплоти. Магічне слово тут – це режим конденсації. Конденсаційні котли охолоджують продукти згоряння до такого рівня, що водяні пари випадають у вигляді конденсату. При цьому виділяється приховане тепло, яке використовується для системи опалення.

Надійна експлуатація та збереження навколишнього середовища

Двома вирішальними перевагами модернізації систем опалення є, з одного боку, збереження навколишнього середовища, оскільки менша витрата палива означає менший обсяг викидів забруднюючих речовин. З іншого боку, сучасна, оптимально налаштована система опалення забезпечує низькі експлуатаційні витрати і надійну роботу. Неусунута відмова системи в даному випадку набагато менш вірогідна.

Як вже згадувалося, більшість домовласників згадують про свою систему опалення тільки коли вона вже давно перестала бути ефективною. Але є кілька ознак, щоб зрозуміти необхідність модернізації значно раніше. Але чи потрібна модернізація системи опалення, чи навіть заміна котла, в кожному випадку слід вирішувати індивідуально.

Вашому котлу більше 15 років

Найпростіший індикатор – це вік котла. В середньому, котли, які були вироблені більше 15 років тому вважаються застарілими. Незважаючи на регулярне технічне обслуговування, ймовірність виникнення серйозних механічних проблем або навіть незрозумілої відмови системи стає все більш високою. Щоб дізнатися рік виготовлення котла, достатньо заглянути в техпаспорт або на шильд котла.

Радіатори нагріваються повільно?

Як правило, потрібно всього кілька хвилин для прогріву приміщення до заданих на термостаті температур. Якщо це не так, причиною може служити відсутність гідравлічного балансування системи. Ще однією причиною може бути не оптимальна робота котла, чому нагріваються лише частково.

Ваш котел все частіше потребує ремонту?

Ніщо не вічно під місяцем. Це також стосується котлів і радіаторів. Однак, якщо перший з них потребує дорогого ремонту через короткі проміжки часу, рекомендується розглянути питання про зміну котла. Якщо витрати на ремонт перевищують 50 відсотків вартості нового котла, необхідно вжити заходів.

Немає запасних частин

Вартість ремонту – це одне. Однак, для підтримки застарілої системи потрібні запасні частини. Їх наявність може бути обмежена, залежно від марки і моделі обладнання.

Витрати на енергоносії

Зі зростанням інфляції зростають не тільки споживчі ціни, а й ціни на паливо. Тим не менш, завдяки Інтернет засобам легко вирахувати середні витрати на енергоносії, наприклад, приватного будинку площею в 150 кв. м. Якщо вони сильно відрізняються від ваших власних витрат, це часто вказує на неефективну роботу системи. Часто допомагають маловитратні заходи, такі як гідравлічне балансування, заміна насоса, оптимізація кривої опалення або ізоляція відкритих ділянок трубопроводів. Якщо всі ці заходи не принесуть бажаного результату, слід звернути увагу на котел.

Кімнати не нагріваються

Найчастіше старі котли підбиралися із запасом, тобто вони були розраховані на опалення великих площ. Однак, якщо вони не забезпечують нагрів приміщення до бажаної температури, хоча до цього були проведені всі заходи оптимізації (гідравлічне балансування, регулювання кривої нагріву тощо), єдине логічне рішення – заміна котла.

Система видає дивні звуки

Коли наш автомобіль робить дивні звуки, такі як клацання, стукіт або скрип, ми розуміємо, що пора відвідати автомайстерню. Те ж саме стосується і системи опалення. Вона повинна працювати нормально, без будь-яких незвичайних звуків. Найбільш часта причина шуму – це повітря в радіаторах, несправні клапани або насос (и).

Гаряча вода не гаряча

Гаряча вода може готуватися або самим котлом або проточним водонагрівачем. Якщо ваш котел працює як на опалення, так і на нагрів, а вода не має бажаної температури, то, безумовно, час негайно діяти. У таких випадках заміна котла не потрібна. Можливо, несправність пов ‘язана з бойлером для гарячої води або датчиками температури, але не з котлом.

Полум’я не блакитне, а жовте або помаранчеве

Більшість теплогенераторів у Німеччині використовують техніку спалювання палива. Для перетворення палива в тепло на сучасних приладах встановлюються т. зв. “блакитні пальники”. Як випливає з назви, полум’я в цій пальнику зазвичай блакитного кольору, що в основному пов’ язано з оптимальною сумішшю горючих речовин палива і кисню. Якщо ж полум’я жовтувате або помаранчеве, це найчастіше говорить про нечисте спалювання, і, отже, зниження ефективності котла.

Опалювальна установка негерметична

Таке трапляється вкрай рідко, теплообінник котла розгерметизується, і продукти згоряння проникають у житлову зону. Але якщо це станеться, необхідно терміново діяти, тому що деякі гази, такі як монооксид вуглецю, невидимі і отруйні. І це загрожує ризиком задухи. Якщо ви відчули незвичайні запахи з котельні або котла, необхідно негайно зв’язатися з сервісним фахівцем, в окремих випадках звернутися в пожежну службу.

Компанія «Унітех Бау» запропонує для Вас рішення сервісного обслуговування та ремонту вашої системи опалення будинку.

Ми допоможемо Вам підібрати рішення, які дозволяють генерувати власне тепло в будинку, тим самим скоротити ваші рахунки за електроенергію у вашому будинку.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

  Дізнатися більше

  Залиште, будь ласка, контактну інформацію
  і ми зв'яжемося з вами найближчим часом

  Заполните короткую форму:

   Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: