Експлуатація

Основне завдання експлуатуючої компанії – організувати технічне обслуговування котелень, підтримку працездатності та цілодобовий контроль роботи котельні в цілому та окремих її технологічних вузлів. Тим самим власник котельні передає такому своєму партнеру практично всі юридичні, технічні та організаційні повноваження для безперебійної її роботи.

arrow

Обслуговування котелень – це послуга, що фактично передає спеціалізованій організації основну частину відповідальності за працездатність цілого технологічного комплексу.

До послуг з обслуговування котелень належать:

Фотографія Сервісне обслуговування котельні від професіоналів «Унітех Бау»
 • Робота з технічною документацією котельні, розробка схеми технічного обліку та її подальше впровадження в експлуатацію;
 • Проектування котельних установок;
 • Підготовка звітності щодо функціонування котельної установки;
 • Систематичний огляд газових котелень;
 • Профілактика та усунення несправностей у системі;
 • Плановий та аварійний ремонт

Працездатність всього технологічного комплексу підтримується:

– відповідальним за газове господарство – професіонал, спеціально навчений, який має відповідні дозвільні документи та досвід в обслуговуванні котелень;

–  змінними операторами, що працюють позмінно, добою. Згідно з діючими в нашій країні нормами, котельні понад 100 кВт повинні працювати з цілодобовою присутністю технічного персоналу;

– витрати на організацію експлуатуючої служби, які включають великі організаційні та тимчасові витрати, пов’язані з обслуговуванням газових котелень;

– адміністрування технічного обслуговування котелень – досить складне завдання, враховуючи вузьку специфіку та безліч технічних та технологічних нюансів, що потребують знання, досвіду та часто необхідності швидких рішень та дій, спрямованих на запобігання можливим позаштатним ситуаціям;

– Правилами експлуатації котлів, що працюють на газі. Вони докладно викладені у призначеній для персоналу інструкції, якої вони мають дотримуватися у виконанні своїх обов’язків.

Інструкція з обслуговування газової котельні складається:

 1. Із загальних положень, які включають певні вимоги та посадові обов’язки персоналу щодо безпечного обслуговування котельних установок.
 2. Положення про підготовку котла до запуску, які визначають алгоритм дій персоналу під час підготовки до роботи котлів для котелень.
 3. Пункту «запуск котла» — він визначає конкретні дії, які мають бути зроблені при включенні системи, а також правила експлуатації котельних установок.
 4. «Робота газового котла» — розділ, що звертає увагу на дотримання режиму роботи котельних установок.
 5. «Зупинка газового котла» – інструктаж дій, які потрібно робити при зупинці роботи котелень.
 6. Положення про причини, вжиття негайних заходів та чітких дій при аварійній зупинці газового котла.
 7. Рекомендацій для операторів, що заступають на чергування у розділі “прийом-здача зміни”.
 8. Заключні положення.

Обслуговування та ремонт котелень

Середній термін служби котла становить близько 15 років за умови, що ви витратите час на те, щоб доглядати його і щорічно проходити планову перевірку. Одні прослужать довше, інші — менше, але якщо ви не проводитимете регулярне технічне обслуговування котельні, то, ймовірно, зіткнетеся з великою кількістю проблем, які коштуватимуть дорожче, ніж хотілося б.

Фотография Сервисное обслуживание котельных для бизнес объектов

Плюси технічного обслуговування котельних установок:

 • Регулярний профілактичний огляд допомагає підтримувати ефективну роботу обігрівача та можуть знизити ризик несподіваного обслуговування або збоїв у роботі системи.
 • Щорічно проводячи експлуатацію котельні налаштування одним із наших сертифікованих фахівців, ви можете отримати значну щорічну економію палива.
 • На додаток до оновлення вашого газового обладнання за допомогою нових технологій, технічне обслуговування котельні один раз на рік може значно продовжити термін служби вашої системи опалення.
 • Хоча сучасні газові котли дуже ефективні і є одним із найдешевших і найчистіших способів обігріву будинку, регулярне обслуговування та ремонт газового котла є важливими для забезпечення безпечної та економічної роботи вашої системи центрального опалення.

Ремонт і обслуговування – це зовсім не те саме. Оскільки гроші, витрачені обслуговування котельні, насправді є економією. А ось ремонт потребує реальних витрат, оскільки він може на тривалий термін призупинити роботу усієї опалювальної системи. Ремонт відбувається несподівано, що порушує графік роботи та призводить до збільшення витрат у майбутньому.

Експлуатація газових котелень – одна з послуг компанії «Унітех Бау», яка стала затребувана ринком останні кілька років і стає дедалі актуальнішою.

Ми обслуговуємо всі види газового опалювального обладнання – від високоефективних установок до технічного обслуговування та ремонту – ваші потреби в газовому опаленні будуть задоволені, якщо ви довіритеся нашій компанії як постачальник повного циклу послуг з опалення. Наші досвідчені співробітники забезпечать роботу газового котла з максимальною ефективністю кожен опалювальний сезон.

union

Мене звати Євген

Вітаю!

Напишіть, що Вас цікавить і ми обов'язково допоможемо Вам!

Ваше обращение отправлено, мы с Вами свяжемся в ближайшее время

  Дізнатися більше

  Залиште, будь ласка, контактну інформацію
  і ми зв'яжемося з вами найближчим часом

  Заполните короткую форму:

   Заполните форму, чтобы получить расчет стоимости теплового насоса: